Yüzdeki Tırnak İzleri Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024

Yüzdeki Tırnak İzleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki tırnak izleri nasıl geçer, Tırnak izleri sorunu geçici bir problemdir. Lakin yüz bölgesinde oluşmuş tırnak izlerinden rahatsız olmasına neden olur. Bu sebeple izlerin çabuk geçmesi için çeşitli yöntemler uygulanır. Yüze alınan darbeler sonucunda bu izler oluşur hayvan severken veya uzun tırnaklardan da olabilir.

Yüzdeki tırnak izleri için kullanılacak kürler

Kantaron Yağı: En bilindik yollardan biri kantaron yağı ile tırnak izlerinden kurtulmaktır. Aktardan ya da eczanelerden temin edilebilir. Yüzdeki tırnak izlerine iyice sürülür. Kısa bir süre sonra izlerin kaybolduğu görülür. Cilt üzerinde kantaron yağının yapıcı ve onarıcı bir etkisi vardır.

Zeytinyağı: Yara izinin bulunduğu bölgenin zeytinyağı ile ovun. Vitamin açısından zengin olan zeytinyağı yara izlerini hızla soldurmak için etkilidir. Sızma zeytinyağı antioksidan açısından zengindir ve yüksek asit seviyesi ile yara izinin renginin açılmasına yardımcı olur ve yara izi dokusunu gevşetir.

Soğan kürü: Soğan kürü yapılışı: 3 gram tuzu 10 gram sıvı sabun ile karıştırın. Soğanları küçük parçalara ayırın tuz ve sabun karışımıyla birlikte bir kaba koyun ve karıştırın. İçi sıcak su dolu geniş bir tencereye benmari usulü koyun ve 15 dakika bekleyin.15 Dakikanın sonunda için buz dolu bir kabın içine kabı yerleştirin ve 5 dakika karıştırın. Soğan karışımını karıştırıcı da 5 saniye ezin. Üstüne çıkan köpüğü alın alttaki kürü kullanın. Soğan özü iltihap önleyicidir ve yara izlerinin bulunduğu bölgede kolaj en (İnsan bedenindeki doku üretiminde kullanılan ana yapısal protein) üretimini kısıtlayarak yara izinin daha az fark edilir hale gelmesine yardımcı olur. Soğanın yara izinin bulunduğu bölgeye ovarak sürülür. Bu karışımın dermatoloğunuz göze timininde kullanın hassas ciltlerde kullanımı reaksiyona sebep olabilir.

Krem / Merhem: Eczaneden temin edilebilecek yüzdeki tırnak izlerini giderecek krem ve merhemler de kullanılabilir. Yüzdeki tırnak izlerinden kurtulmak uygulayabileceğiniz yöntemler sayesinde tedavi edilebilir. Fakat yine de olası darbelerden korunmayı ve daha dikkatli olmayı tercih etmek daha faydalı olacaktır. Aşırı derecede darbeye sebep olmuş tırnak izleri enfeksiyona sebebiyet verebilir. Aşırı darbeye maruz kalındığı durumlarda enfeksiyon riskine karşı doktora başvurulmalıdır.

Yüzdeki Tırnak İzleri Nasıl Geçer Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Kedi Tırnağı Kesmek

Kedi Tırnağı Kesmek

Hızlı Tırnak Uzatma

Hızlı Tırnak Uzatma

Tırnak Şekilleri

Tırnak Şekilleri

Haber Bülteni

Güncel

Tırnak Kesme Sünneti

Tırnak Kesme Sünneti

Güncel

Tırnak Eti İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Eti İltihabı Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Tırnak Mantarı Nasıl Geçer?

Tırnak Mantarı Nasıl Geçer?