Tırnak Nasıl Törpülenir?
15 Mayıs 2024

Tırnak Nasıl Törpülenir?

Tırnak Nasıl Törpülenir, Birçok kadın tarafından tırnak törpüleme işinin ancak kuaförlerde yapıldığı düşünülsede bu durum tamamı ile yanlış düşünceden kaynaklıdır. Tırnak törpüleme işi çoğunlukla meşakkatli bir iş gözüksede oldukça basit bir işlemdir. Bunun için iyi bir törpüye sahip olmak ve törpüleme sistemini bilmek oldukça yeterli bir işlemdir. Ancak tırnak törpülemek amacıyla bir iki metodun uygulanması gerekir. Öncelikle tırnakların törpüleme uygun hale getirmek akabinde de tırnak törpüleme tekniğini iyi bilmek gerekir.

Tırnak Törpüleme de Törpü Seçimi

Tırnaklarını törpüleyecek bir bayan öncelikle tırnak törpüsünü seçmelidir. Seçilecek tırnak törpüsü hijyen kurallarına uygun olarak seçilmelidir. Tırnak törpüsü üzerinde girit olarak adlandırılan zımpara aralığı 220-300 aralığında olan kaliteli törpüler gereklidir. Seçilen tırnak törpüsü tutulması rahat şekilde olmak zorundadır. Tırnak törpüsü eczaneler veya süper marketlerde rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Tırnak Törpülemede Tırnak Şekli

Bayanlar tırnaklarını törpülerken sevdikleri ve kendilerine yakışan tırnak törpüleme şekillerini kullanmasında fayda bulunmaktadır. Genellikle tırnaklarını törpüleyen bir bayan oval tırnak şekli, kare tırnak şekli, oval kare arası tırnak şekli, yuvarlak tırnak şekli ve badem tırnak şeklinde tırnak törpüleme şekillerini kullanmaktadır. Aslında bu tırnak törpüleme şekilleri vücut anatomisi ve zihinde bulunan tırnak şekline göre bayan tarafından karar verilir.

Tırnak Törpülemede Yapılması Gereken İşlemleri

Öncelikle tırnaklarını törpüleyen bir kimse elini güzelce yıkayarak dezenfekte etmelidir. Akabinde ılık suda bir miktar tırnak bekletildiği taktirde törpüleme işlemi daha rahat bir şekilde yapılır. Soğuk su ile yıkanan tırnak törpülenmeye çalışıldığı taktirde kesinlikle kırılacak ve istenen şekil verilemeyecektir. Bu nedenle ılık suda bekleyen elimiz yumuşayınca iyice kurulanır. Bu kurulama işleminde ellerin tamamı ve tırnak altları kurulanmalıdır. Ardından bir krem yardımı ile tırnak ve parmak yapısı nemlendirilir. Şayet şekil verilecek tırnaklar uzun ise bir miktar tırnak makası yardımı ile bir miktar kesilmelidir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra tırnak törpülemeye uygun olacaktır. Tırnak törpülenirken, törpü tırnağın alt kısmına gelecek pozisyonda tutulur ve istenen şekilde törpülenir. Kişinin isteğine bağlı olarak yuvarlak veya oval şekilde tırnağın şekillendirilmesi sağlanır. Törpüleme işlemi yapıldıktan sonra tırnak şeklini alması amacıyla törpünün arkası ile düzeltilir.

Tırnak Törpüleme de Cilalama İşlemi

Törpülemesi tamamlanan tırnak yapısı oval veya kare şekilde parmak üzerinde şekillenmesi tamamlanır. Ancak güzel bir görünüm kazanması amacıyla törpülenen tırnak güzel bir görünüm kazanması amacıyla bu defa cilalama işlemi gerçekleşir. Bu cilalama işlemi ile parmak üzerinde bulunan tırnak yapısı cila yardımı ile pürüzsüz bir hale gelir. Böylelikle törpülenen tırnak cila yardımı ile zarif bir görünüm kazanmış olur.

Tırnak Nasıl Törpülenir Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Batık Tırnak Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Batık Tırnak Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Tırnak Sararması Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Sararması Belirtileri ve Tedavisi

Gelin Tırnağı Nasıl Yapılır?

Gelin Tırnağı Nasıl Yapılır?

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Tırnak Kopması Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Kopması Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

El Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

El Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Güncel

Tırnak Batması Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Batması Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Çocuklarda Tırnak Yeme Belirtileri ve Tedavisi

Çocuklarda Tırnak Yeme Belirtileri ve Tedavisi